Corona Brasov Wolves – DEAC 4-1 (2-0, 0-1, 2-0)

“Lupii” au inceput bine meciul cu DEAC, pe Patinoarul Olimpic Brasov, astfel incat scorul a devenit rapid 1-0, prin golul inscris de Dorofeev in minutul 4’47’’.

Echipa Brasovului si-a continuat dominarea si Arpad Mihaly a inscris al doilea gol al primei reprize in minutul 19’49’’.

La adapostul acestui avantaj, Corona a redus din turatia motoarelor in repriza a doua, prilejuind oaspetilor sa inscrie in minutul 36’34’’, astfel incat, scorul dupa doua reprize era 2-1.

Brasovenii au avut o a treia repriza cu un joc ofensiv, a dominat mare parte din timp si a inlaturat orice emotii prin cele doua goluri inscrise. A marcat mai intai Lidhammar in minutul 55’08’’ si apoi Tendler in minutul 58’50’’, astfel incat scorul a fost aproape de desfasurarea partidei: 4-1.

Corona Brasov Wolves a acumulat 5 puncte in Master-round si se pregateste pentru urmatoarele partide, in deplasare astfel: 31 Ianuarie cu UTE, 1 februarie cu Ferencvaros si 3 februarie cu DEAC.