Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvek 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Partida dintre Corona Brasov si DVTK ar putea primi un premiu de spectaculozitate, pentru jocul celor doua echipe. “Lupii” s-au ridicat de multe ori la nivelul valorosilor adversari iar uneori au dominat fara drept de apel.

Imbucurator este faptul ca echipa brasoveana a cautat sutul din toate pozitiile, insa, din pacate, pucul nu a intrat in plasa, asta si datorita interventiilor de exceptie ale portarului Kiss.

In prima repriza, dominarea “lupilor” a fost accentuata, insa, DVTK a lovit pe contraatac la o faza simpla, 0-1 in min. 13’37’’.

Repriza secunda a continuat sub aceleasi auspicii, Corona a avut mai multe ocazii clare, nefinalizate si a dominat minute in sir.

In repriza a treia jocul a fost foarte dinamic, cele doua echipe au cautat golurile insa cei care au inscris, au fost oaspetii. Primul gol a fost in minutul 52’17’’ iar al doilea in momentul in care mai erau 70 de secunde de joc si cand portarul Brasovului fusese chemat pe banca in tentativa noastra de a inscrie cu un om in plus pe gheata.

Scorul final, 0-3 este mult prea sever pentru felul in care a decurs jocul si pentru impresia lasata de “lupi”.

Pentru Corona urmeaza doua meciuri in Ungaria, cu Fehervar si UTE iar urmatorul meci pe gheata Patinoarului Olimpic va fi in 29 decembrie cu echipa din Vienna.