Etichetă: cupa Romaniei

Finala mică a Cupei României

CSM Brașov – CSM Galați: 5-1 (2-0, 3-0, 0-1).

În finala mică a Cupei României 2019, echipa noastră a reușit să învingă pe CSM Galați cu scorul de 5-1 (2-0, 3-0, 0-1).

Golurile echipei noastre au fost marcate de către următorii jucători:

☑️03’12”: Roberto Gliga (Zach Franko, Cody Fowlie);
☑️08’12”: Albert Zagidullin (Peter Balazs) – superioritate numerică;
☑️24’07”: Cody Carlson (Pavlo Borysenko, Albert Zagidullin) – superioritate numerică;
☑️35’20”: Zach Franko (Cody Carlson);
☑️36’46”: Mircea Constantin (neasistat);

Corona Brașov va juca in finala mica a Cupei Romaniei

Echipa noastră s-a calificat doar în finala mica a Cupei României, ratând, la limita, victoria in cel de-al doilea meci al grupei sale.

În primul meci al grupei, „lupii” au învins echipa Sportul Studențesc, cu scorul de 19-0 (6-0, 5-0, 8-0)
Marcatori: Biro G (2’36”, 15’46”, 38’28”) Zagidullin (4’51”, 14’42”), Fowlie (19’28”, 24’44”, 41’01”, 49’16”), Armstrong (19’51”), Zsok (21’23”), Biro M (26’27”, 49’21”, 50’08”), Franko (27’23”, 52’19”), Molnar Z (41’30”), Gajdo B (50’59”), Mihaly E (53’07”).

În cel de-al doilea meci al grupei, echipa noastră a cedat în fața echipei ACSH Gheorgheni, cu scorul de  2-4 (0-1, 2-2, 0-1)
Pentru „lupi” au marcat: Fowlie (26’11”) și Labrecque (33’07”).

Pentru Corona Brașov urmatorul meci va fi mâine de la ora 15:00, împotriva echipei de pe locul 2 din grupa B: CSM Galați.

Cupa României 2019/2020: grupe și program

În perioada 18-22 decembrie Patinoarul Olimpic Brașov va găzdui turneul contând pentru Cupa României 2019/2020.

Echipele au fost repartizate în cele două grupe (în funcție de poziția ocupată în campionatul național 2018/2019) după cum urmează:

☑️Grupa A:
– CSM Corona Brașov;
– ACSH Gheorgheni;
– Sportul Studențesc;

☑️Grupa B:
– CSM Galați;
– Sport Club Miercurea-Ciuc;
– CSA Steaua București;

Programul de desfășurare este următorul:

☑️18 decembrie:
– CSM Galați vs. CSA Steaua București;
– CSM CORONA BRAȘOV vs.  Sportul Studențesc;

☑️19 decembrie:
– Sport Club Miercurea-Ciuc vs. CSA Steaua București;
– ACSH Gheorgheni vs. Sportul Studențesc;

☑️20 decembrie:
-CSM Galați vs. Sport Club Miercurea-Ciuc;
– CSM CORONA BRAȘOV vs. ACSH Gheorgheni;

☑️21 decembrie: zi de pauză;

☑️22 decembrie:
– finala mică (locul 2 din grupa A vs. locul 2 din grupa B);
– FINALA MARE (locul 1 din grupa A vs. locul 1 din grupa B).

*Ulterior vor fi comunicate și orele de desfășurare ale meciurilor.