Corona „Wolves” Brașov – Opten Vasas: 5-3 (1-2, 0-1, 4-0)

În primul meci al seriei a sferturilor de finală ale Ligii Erste, „lupii” s-au impus în fața echipei maghiare Opten Vasas, cu scorul de 5-3.

În minutul 06’40”, oaspeții au marcat primul gol al partidei, prin atacantul Bence Bodok.

În minutul 13’50”, „lupii” au reușit să egaleze prin Carlo Finucci (asistat de Cody Carlson).

În minutul 18’09”, oaspeții au trecut la conducere prin golul marcat de către Kristóf Schmal.

După prima repriză, Corona „Wolves” Brașov – Opten Vasas: 1-2.

În ce-a de-a doua repriză, singurii care au marcat au fost tot oaspeții, prin Mark Nagy, în minutul 27’21”.

După două reprize: Corona „Wolves” Brașov – Opten Vasas: 1-3.

Însă, repriza a treia a fost dominată autorizar de către „lupi”, care au reușit să marcheze 4 goluri si să întoarcă soarta meciului.

În minutul 41’03”, Peter Balázs-Szabolcs a reușit să ducă scorul la 2-3, fiind asistat de către Josh McFadden și Roberto Gliga.

În minutul 45’54”, Cody Fowlie a egalat la 3-3, fiind asistat de către Roberto Gliga.

În minutul 57’54”, Olivier Damme-Malka a reușit să-i aducă pe „lupi” în avantaj cu un șut extraordinar. La faza golului au mai participat Peter Balázs-Szabolcs și Daniel Trancă.

În minutul 59’49”, golgheterul nostru Radim Valchar a reușit să marcheze cu poarta goală, pentru prima victorie a „lupilor” în această serie.

Seria va continua, cu al doilea meci, tot la Brașov, mâine de la ora 18:30.